• Do wakacji: WAKACJE!!!

Imieniny: Kamila, Karoliny

Jesteś tutaj:Start / WYDARZENIA

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Z wybiciem godziny 8:00 wybrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek. Zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna zebrali się w Auli Gimnazjum by podsumować minione 10 miesięcy. Podczas uroczystości wręczone zostały liczne nagrody. Wyróżniono uczniów z najwyższymi średnimi ocen na poziomach poszczególnych klas oraz najlepszymi wynikami z egzaminów gimnazjalnych. Nagrodzono młodzież, która reprezentowała szkołę w licznych konkursach wiedzy, imprezach artystycznych oraz zawodach sportowych.Tradycyjnie, akcentem kończącym część oficjalną, było pożegnanie tegorocznych absolwentów. Udanych wakacji!

WRĘCZENIE LISTÓW POCHWALNYCH I GRATULACYJNYCH

Uczniowie z najwyższymi średnimi nagrodzeni! Dyrektor Gimnazjum p. Roman Rutkowski złożył na ręce uczniów i ich rodziców listy gratulacyjne i pochwalne. By je otrzymać należało uzyskać średnią minimum 4,75 ze wszystkich zajęć edukacyjnych oraz bardzo dobre zachowanie. O oprawę muzyczną uroczystości zadbał gimnazjalny zespół wokalny, prowadzony przez p. Renatę Chrzan.

BAL GIMNAZJALNY

Trzecioklasiści bawili się na balu, który tradycyjnie odbył się w Auli Gimnazjum. Stałym akcentem uroczystości jest polonez, do którego uczniów przygotowały panie: R. Pelczar i I. Czaja. Nowością był skecz, w którym gimnazjaliści zaprezentowali swoje wspomnienia z 3-letniej nauki w naszej szkole. Warto nadmienić, że wykonawcy byli pomysłodawcami i reżyserami tej części artystycznej. Nie mogło zabraknąć także akcentów tanecznych - młodzież zatańczyła układ "Belgijka", do którego przygotowała ich pani R. Chrzan. Po gromkich brawach zgromadzonej publiczności, na parkiet tanecznym krokiem wkroczyli uczniowie, którzy bawili się do godziny 24.

DZIECI NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji Dnia Dziecka i w związku z obchodami 100-lecia odzyskania wolności, w Gimnazjum powstała wystawa pt. ,,Dzieci Niepodległości”. Otwiera ją cytat z ,,Roty” Marii Konopnickiej, który ma przesłanie uniwersalne dla wszystkich pokoleń Polaków walczących o wolność naszej Ojczyzny. Wystawa ma na celu oddać hołd bohaterstwu dzieci i młodzieży w walce o niepodległość. Jednocześnie wskazać młodzieży jak cenną wartością dla minionych pokoleń ich rówieśników była wolność Ojczyzny. Na poszczególnych tablicach zostały zaprezentowane sylwetki młodych Polaków z różnych epok i wydarzeń historycznych, którzy swoją postawą w godzinie próby świadczyli, że ,,jeszcze Polska nie zginęła”. Większość z nich poległa w walce. Za swoje bohaterstwo niektórzy z nich zostali uhonorowani najwyższymi polskimi odznaczeniami wojskowymi.

GOŚĆ HONOROWY W GIMNAZJUM

Mirosław Różański - generał broni Wojska Polskiego, doktor nauk o obronności, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych (2015-2016) był gościem honorowym w naszej szkole w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Dopełnieniem spotkania jest wystawa, która znajduje się w atrium gimnazjum: "Weterani Niepodległości 1918-2018". Była to dla uczniów doskonała lekcja historii, patriotyzmu i pamięci o walczących o wolną Polskę.