Piątek, 2018-12-14

Imieniny: Alfreda, Izydora

Jesteś tutaj:Start / WYDARZENIA

MIKOŁAJKI 2018

Zapraszamy na fotorelację z Mikołajek w naszej szkole. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego nie zapomnieli o pracownikach szkoły oraz uczniach - a nasz gimnazjalny Mikołaj obdarował wszystkich drobnymi słodkościami.

KONKURS CZYTELNICZY

W ramach obchodów  Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku zorganizowano  dla uczniów klas trzecich gimnazjum  konkurs czytelniczy  ze znajomości  treści  powieści  Arkadego Fiedlera  „Dywizjon 303”. Uczniowie po wcześniejszym  przeczytaniu  tej książki  zaprezentowali w konkursie bardzo wysoki  poziom  znajomości jej  treści .Najlepsi  otrzymali  nagrody  książkowe. Nagrodzeni  zostali  uczniowie :

1.Zuzanna  Surma – kl.3c

2.Natalia  Pecuszok – kl.3c

3.Piotr  Osyda – kl.3a

"OBLICZA OJCZYZNY"

Poezja oraz piosenki o Polsce wybrzmiały w atrium Gimnazjum podczas wieczornicy "Oblicza Ojczyzny". W zaaranżowanej klimatycznej kawiarence, zaproszeni goście mogli wysłuchać wzruszających i przejmujących interpretacji wierszy w wykonaniu uczniów oraz absolwentów. Widowisko zostało okraszone popisami wokalnymi. Klimatyczny wieczór przygotowały nauczycielki gimnazjum: Renata Chrzan i Zdzisława Młynarska. Zapraszamy na fotorelację Julii Uchryńczuk.

"GEN WOLNOŚCI"

Wspaniałą lekcję patriotyzmu zaprezentowali gimnazjaliści podczas przedstawienia teatralnego "Gen wolności". Grupa teatralna, prowadzona przez p. Małgorzatę Rutkowską, w doskonały sposób połączyła teraźniejszość z przeszłością, utwierdzając licznie przybyłą publiczność, że gen wolności wciąż jest w nas. Pomysłodawcą oraz reżyserem spektaklu była p. Małgorzata Rutkowska. Wydarzenie zostało okraszone wspólnie odśpiewanym hymnem oraz słodkim poczęstunkiem - tortem w kształcie Polski.

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

Punktualnie o godzinie 11:11, 9 listopada, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Auli Gimnazjum wybrzmiały dźwięki Mazurka Dąbrowskiego. Cała społeczność szkolna zaśpiewała 4 zwrotki hymnu narodowego, włączając się w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległej", zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.