• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Statystyki

  • Odwiedziny: 495514
  • Do końca roku: 68 dni
  • Do wakacji: 242 dni

Kalendarium

Poniedziałek, 2016-10-24

Imieniny: Arety, Marty

Jesteś tutaj:Start

Strona główna

Aktualności

WYCIECZKA DO HYDROPOLIS

Uczniowie odwiedzili jedyne w Polsce centrum o wodzie - Hydropolis. Gimnazjaliści przeżyli wodną przygodę, wędrując przez 8 stref, w których sprawdzili swoją wiedzę na temat życiodajnego płynu. Nie zabrakło ciekawostek oraz ciekawych eksponatów. Odważni mogli wejść do repliki batyskafu Trieste, który zgłębiał morskie tajemnice Rowu Mariańskiego. Na uczniów czekały także "morskie stwory", a trudy wędrówki wynagrodził odpoczynek nad oceanem pod rozgwieżdżonym niebem. Wycieczkę zorganizowali nauczyciele gimnazjum: K. Sypniewska, R. Pelczar i Sz. Kaśków.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego nie zapomnieli o swoich nauczycielach. Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej złożyli swoim pedagogom życzenia oraz wręczyli ręcznie wykonane kartki. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

OGNISKO INTEGRACYJNE KLAS I

Zgodnie z coroczną tradycją, we wrześniu odbyło się ognisko integracyjne klas pierwszych. Pierwszoklasiści wraz z wychowawcami udali się na teren OSP w Grębocicach, gdzie przy pomocy sołtysa Pana Marka Pieniążka zapłonęło ognisko a na grillu smażyły się kiełbaski. Oprócz jedzenia kiełbasek, uczniowie brali udział w grach i zabawach integracyjnych. Można było spróbować swoich sił podczas przeciągania liny, a także wykazać się sprytem i szybkością m.in. w przenoszeniu jajek na łyżkach, wody w kubeczkach, wyścigach klasowych. Był także czas na grę w piłkę nożną, siatkową oraz wspólne rozmowy. 

MISTRZOSTWA POWIATU W BIEGACH SZTAFETOWYCH

Mistrzostwa Powiatu w Biegach Sztafetowych, rozegrane w Polkowicach, zakończyły się dla nas podwójnym sukcesem! Drużyny dziewcząt i chłopców zajęły I miejsce i w ten sposób będą reprezentować Powiat Polkowice w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim (Olszyna 13.10.2016r.). 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Mamy przewodniczącą! Uczniowie wybrali swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Gimnazjaliści mogli poczuć się jak podczas prawdziwych demokratycznych wyborów. W specjalnie przygotowanym z tej okazji lokalu wyborczym, uczniowie odbierali karty wyborcze od komisji i po zagłosowaniu, wrzucali je do urny. Po zliczeniu wszystkich głosów zaprezentowano wyniki - Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Wiktoria Chrzan, która ten urząd piastować będzie przez najbliższy rok szkolny. Na drugiej pozycji uplasowała się Weronika Gidel, która będzie od tego roku będzie pełnić funkcję Zastępcy Przewodniczącej SU.