Sobota, 2018-09-22

Jesteś tutaj:Start / WYCIECZKI

WYCIECZKI

WYCIECZKA DLA UCZNIÓW ZASŁUŻONYCH 2017/2018

Zbliżające się zakończenie roku szkolnego to doskonała okazja do podsumowań działań uczniów. Gimnazjaliści, którzy reprezentowali szkołę w licznych konkursach artystycznych i olimpiadach wiedzy oraz zawodach sportowych, uczestniczyli w imprezach i uroczystościach szkolnych oraz zasłużyli się aktywną postawą na rzecz szkoły, pojechali na 2-dniową wycieczkę.  Uczniowie zwiedzili ruiny zamku w Bolkowie, Kościół Pokoju w Jaworze oraz Sztolnię w Kowarach. Zapraszamy na fotorelację!

WYCIECZKA DO GDAŃSKA I SOPOTU

Gdańsk i Sopot to kierunek tegorocznej trzydniowej wycieczki gimnazjalistów. Uczniowie uczestniczyli w doskonałej lekcji historii zwiedzając Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej oraz spacerując po Westerplatte. Ponadto zasiedli na trybunach Stadionu Energa Gdańsk oraz spacerowali po najsłynniejszym polskim Molo w Sopocie. Nie mogło zabraknąć także wizyty pod Fontanną Neptuna oraz zdjęcia z Bramą Żuraw w tle! Wycieczkę zorganizowali nauczyciele gimnazjum: Renata Pelczar, Katarzyna Sypniewska i Szymon Kaśków. Zapraszamy na fotorelację!

WYCIECZKA DLA UCZNIÓW ZASŁUŻONYCH 2017

Gimnazjaliści na wycieczce we Wrocławiu. Uczniowie, którzy w tym roku szkolnym osiągnęli sukcesy w konkursach oraz aktywnie uczestniczyli w życiu szkolnym, w nagrodę pojechali na dwudniową wycieczkę. Gimnazjaliści zwiedzili Stadion miejski, przechadzali się po wrocławskiej starówce, zgłębiali biografie Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Adama Mickiewicza w Muzeum Pana Tadeusza oraz podziwiali panoramę miasta z wieży Archikatedry Wrocławskiej.

WYCIECZKA EKOLOGICZNO-EDUKACYJNA (12.06.2017)

27 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Biechowie k/Głogowa. Uczniowie zapoznali się z procesem przetwarzania i recyklingu odpadów komunalnych. Dzięki ścieżce edukacyjnej, znajdującej się na terenie RIPOK, przy budowie której wykorzystano liczne odpady i poszczególne frakcje materiałów (szkło, tworzywa sztuczne, drewno, metal, elektrośmieci), młodzież mogła zobaczyć, jak działa instalacja i zapoznać się zasadami segregacji i odbioru odpadów. Opiekunami wycieczki byli nauczyciele gimnazjum: p. Wiesława Myśków i p. Katarzyna Haspert-Białek.

WYCIECZKA DO WARSZAWY 18.-20.05.2017

Trzydniowa wycieczka do stolicy obfitowała w wiele atrakcji. Uczniowie zobaczyli najbardziej charakterystyczne miejsca miasta - m.in. Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta III Wazy i Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomnik Warszawskiej Syrenki. Ponadto spacerowali po ogrodach Łazienek Królewskich, przeżyli "63 dni wolności" podczas lekcji muzealnej w Muzeum Powstania Warszawskiego, eksperymentowali w Centrum Nauki Kopernik, zasiedli na trybunach Stadionu Narodowego oraz podziwiali widoki po zachodzie słońca z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Zwieńczeniem wycieczki było złożenie kwiatów na grobie patrona szkoły - Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wyjazd zorganizowali nauczyciele gimnazjum: Katarzyna Sypniewska, Renata Pelczar i Szymon Kaśków.