Piątek, 2018-12-14

Jesteś tutaj:Start / osiągnięcia

osiągnięcia

KOCHAM CIĘ OJCZYZNO - EDYCJA XVIII

Uczennice klasy III - Oliwia Starmach i Emilia Przybylska - przygotowane przez p. Zdzisławę Młynarską, reprezentowały naszą szkołę w XVIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Kocham Cię Ojczyzno". Miło nam poinformować, że Oliwia zajęła III miejsce. Gratulujemy!

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL GRUP ŚPIEWACZYCH W SZPROTAWIE

Gimnazjalistki z Grębocic prezentowały się podczas 26. Ogólnopolskiego Festiwalu Grup Śpiewaczych w Szprotawie (7-8 lipca). Dziewczęta zostały laureatkami Koncertu Galowego zdobywając nagrodę rzeczową. Prezentowały się w kategorii piosenki, pieśni napisane współcześnie lub inspirowane folklorem. Zaprezentowały się w utworach "Kukułeczka kuka", "Gęsi za wodą" i "Zakochani wiosną". Do konkursu grupę przygotowała p. Renata Chrzan - nauczyciel zajęć artystycznych.

FINAŁ DOLNOŚLĄSKI W LEKKIEJ ATLETYCE

06.06.18 r. we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski w Lekkiej Atletyce. Najlepsze wyniki uzyskali:

• - w rzucie oszczepem IX miejce Maja Kamińska
  • - w pchnięciu kulą IX miejsce Emilia Szulczyńska
  • - w rzucie oszczepem IX miejsce Damian Krupa
  • - w biegu na 2000 m X miejsce Hubert Bagrowski

Ponadto w zawodach udział wzięli – Filipowicz Dorota, Mazur Emilia, Auguścik Izabela, Piwowar Wiktoria, Leś Małgorzata, Uchryńczuk Sylwia, Bilska Martyna, Banaś Sandra, Sidorowicz Hubert, Śpiak Tomasz, Lasota Jordan, Bańka Adam, Rutkowski Marcel, Fiedorek Michał, Frydrych Damian, Smereczniak Michał, Rutkowski Mateusz.

FINAŁ STREFY LEGNICKIEJ W PIŁCE PLAŻOWEJ

Emilia Szulczyńska, Oktawia Zielińska i Małgorzata Leś wywalczyły II miejsce w Finale Strefy Legnickiej w Piłce Plażowej, które odbyły się 5 czerwca 2018 roku w Złotoryi. Tym samym dziewczęta wywalczyły awans do Finału Dolnośląskiego. Uczennice do rozgrywek przygotowała p. Izabella Czaja - nauczyciel wychowania fizycznego.

MISTRZOSTWA STREFY LEGNICKIEJ

Kolejne sukcesy naszych szkolnych sportowców! Tym razem na Mistrzostwach Strefy Legnickiej w Lekkiej Atletyce, które zostały rozegrane 22.05.2018 r. w Polkowicach. Wśród 20 startujących szkół reprezentacje dziewcząt oraz chłopców zajęły III miejsce. Ponadto wielu uczniów stanęło na podium za sukcesy w startach indywidualnych i dzięki temu awansowali do Finału Dolnośląskiego, który odbędzie się 06.06.18 r. we Wrocławiu. Natomiast Emilia Szulczyńska poprawiła rekord Gimnazjum w pchnięciu kulą, który obecnie wynosi 9,85 m. Uczniów do startu przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Izabella Czaja, Paweł Szadyko, Andrzej Kwaśnik. Poniżej prezentujemy składy drużyn oraz indywidualne miejsca zawodników.