• Do wakacji: -1 dni

Imieniny: Danuty, Jana

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

SPRZEDAŻ GALARETEK - SZLACHETNA PACZKA

Szkolni wolontariusze podsumowali ostatnią galaretkową akcję - udało się zebrać 197 złotych. Pieniądze uzbierane ze sprzedaży deserów, zgodnie z zapowiedzią, zostaną wykorzystane na zakup produktów dla wybranej rodziny w ramach akcji "Szlachetna Paczka".

DZIEŃ WOLONTARIUSZA

5 grudnia obchodziliśmy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji, podczas spotkania Szkolnego Koła Wolontariatu, p. Pedagog złożyła życzenia "swoim" wolontariuszom oraz podziękowania za dotychczasową pracę na rzecz potrzebujących. A żeby wolontariuszom było miło, każdy z nich otrzymał słodki upominek wraz z zapisaną sentencją na temat pomagania innym.

PODSUMOWANIE AKCJI

Pora na krótkie podsumowanie akcji, które odbyły się w naszym gimnazjum w listopadzie. W tym miesiące powróciły galaretki....i to z wielkim sukcesem. Dwie akcje sprzedaży deserów cieszył się dużym zainteresowaniem. Członkom Szkolnego Koła Wolontariatu udało się zebrać ponad 414 złotych. Pieniądze zasilą konto chorej Amelki, którą czeka poważna operacja na serce. Odbyła się też zbiórka dla czworonożnych podopiecznych fundacji Amicus. I tym razem uczniowie nie zawiedli - przynosili koce, karmy i zabawki dla zwierżat. Już niedługo dary trafią do schroniska. Opiekun akcji, Pani Katarzyna Sypniewska-szkolny pedagog, dziękuje każdemu, kto zaangażował się w akcje.

POMOC DLA ZWIERZĄT

Akcja „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” zakończona! Jeszcze przed świętami zebrane przez Was dary trafiły do schroniska „Amicus” i do „Azylu” w Głogowie. Wśród przyniesionych produktów były m. in. koce, legowiska dla zwierząt, zabawki, karma, miski oraz łakocie, których na co dzień pewnie psiaki w schronisku nie mają. Dzięki Waszemu wsparciu, również zwierzęta miały przyjemniejsze święta. Wszystkim, dla których los czworonożnych przyjaciół nie był obojętny bardzo dziękujemy.

GALARETKI POWRACAJĄ Z WIELKIM SUKCESEM

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przystąpili do działania po wakacyjnej przerwie. Wznowili akcję galaretkową, która zakończyła się sukcesem - ze sprzedaży pysznych deserów uzbierano 114 złotych. Zebrana kwota trafi oczywiście na cele charytatywneWolontariusze dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję i zapowiadają kolejne "galaretkowe dni".