Sobota, 2018-09-22

Imieniny: Maury, Milany

Jesteś tutaj:Start

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Z wybrzmieniem pierwszego dzwonka rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna zebrali się na uroczystym apelu w auli gimnazjum. Będzie to szczególny rok - w szkolnych ławkach zasiądą już tylko uczniowie klas III. Trzymamy kciuki i życzymy wielu sukcesów!

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL GRUP ŚPIEWACZYCH W SZPROTAWIE

Gimnazjalistki z Grębocic prezentowały się podczas 26. Ogólnopolskiego Festiwalu Grup Śpiewaczych w Szprotawie (7-8 lipca). Dziewczęta zostały laureatkami Koncertu Galowego zdobywając nagrodę rzeczową. Prezentowały się w kategorii piosenki, pieśni napisane współcześnie lub inspirowane folklorem. Zaprezentowały się w utworach "Kukułeczka kuka", "Gęsi za wodą" i "Zakochani wiosną". Do konkursu grupę przygotowała p. Renata Chrzan - nauczyciel zajęć artystycznych.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Z wybiciem godziny 8:00 wybrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek. Zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna zebrali się w Auli Gimnazjum by podsumować minione 10 miesięcy. Podczas uroczystości wręczone zostały liczne nagrody. Wyróżniono uczniów z najwyższymi średnimi ocen na poziomach poszczególnych klas oraz najlepszymi wynikami z egzaminów gimnazjalnych. Nagrodzono młodzież, która reprezentowała szkołę w licznych konkursach wiedzy, imprezach artystycznych oraz zawodach sportowych.Tradycyjnie, akcentem kończącym część oficjalną, było pożegnanie tegorocznych absolwentów. Udanych wakacji!

WRĘCZENIE LISTÓW POCHWALNYCH I GRATULACYJNYCH

Uczniowie z najwyższymi średnimi nagrodzeni! Dyrektor Gimnazjum p. Roman Rutkowski złożył na ręce uczniów i ich rodziców listy gratulacyjne i pochwalne. By je otrzymać należało uzyskać średnią minimum 4,75 ze wszystkich zajęć edukacyjnych oraz bardzo dobre zachowanie. O oprawę muzyczną uroczystości zadbał gimnazjalny zespół wokalny, prowadzony przez p. Renatę Chrzan.

WYCIECZKA DLA UCZNIÓW ZASŁUŻONYCH 2017/2018

Zbliżające się zakończenie roku szkolnego to doskonała okazja do podsumowań działań uczniów. Gimnazjaliści, którzy reprezentowali szkołę w licznych konkursach artystycznych i olimpiadach wiedzy oraz zawodach sportowych, uczestniczyli w imprezach i uroczystościach szkolnych oraz zasłużyli się aktywną postawą na rzecz szkoły, pojechali na 2-dniową wycieczkę.  Uczniowie zwiedzili ruiny zamku w Bolkowie, Kościół Pokoju w Jaworze oraz Sztolnię w Kowarach. Zapraszamy na fotorelację!